Masaż twarzy i zabiegi wyszczuplające

MASAŻ - jest jedną z najstarszych dziedzin sztuki lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalna metodę leczniczą. Na początku masaż był elementem kultu religijnego, później został zaliczony do metod leczenia. Masaż to zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki i polega on na wykorzystaniu przez masażystę określonych ruchów w określonym tempie i z odpowiednią siłą zgodnie z przebiegiem mięśni, tkanek, naczyń krwionośnych i limfatycznych, od ich obwodu do serca. Dzięki temu zmienia się wygląd i funkcjonowanie naszego organizmu. Działa rewelacyjnie na stres, zmęczenie, osłabienie, a także poprawia humor.

Masaż poprawia krążenie i zmniejsza napięcie skóry. Dzięki temu staje się ona bardziej elastyczna, gładsza, jędrniejsza - po prostu młodsza. Cały rytuał rozpoczyna się demakijażem następnie nakładamy krem pielęgnacyjny, który zapewni palcom „poślizg”, zabezpieczy skórę przed rozciąganiem a sam masaż pozwoli głębiej wniknąć składnikom kosmetyku. Masaż wykonywany regularnie ujmuje nawet kilka lat i redukuję powstawanie zmarszczek. Może występować jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z maseczką.

Parafinoterapia - parafina jest węglowodorem nienasyconym, uzyskiwanym w procesie destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Parafina stygnąc przechodzi w stan stały. Zawiera dużą ilość substancji natłuszczających. Parafina długo utrzymuje ciepło i długo je oddaje. Płynna parafina rozgrzewa, nawilża i ujędrnia skórę. Sprawia też, że preparaty nałożone na skórę (np. kremy, maski) przed zabiegiem są lepiej wchłaniane i skuteczniej działają. Parafinoterapia polecana jest dla osób, które maja suchą i szorstka skórę dłoni, przy odmrożeniach, zniszczeniach skóry przez detergenty. Taki zabieg może wykonać każda osoba, która chciałaby mieć piękne i zadbane dłonie. Parafinoterapia wygładza i zmiękcza naskórek, poprawia elastyczność skóry, rozjaśnia przebarwienia oraz wzmacnia paznokcie.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami był znany już w starożytności. Naukowcy twierdzą, że technika masażu gorącymi i zimnymi kamieniami jest starsza niż akupunktura. Masaż leczniczy kamieniami opiera się na teorii przepływu energii przez organizm. W naszym ciele znajdują się ośrodki energii, zwane w jodze czakrami. Dawni lekarze chińscy i hinduscy opracowali szczegółowe mapy punktów energetycznych. Masaż gorącymi kamieniami pozwala na lepszy przepływ energii przez zmęczony lub chory organizm. Specjalne kamienie do masaży pobudzają także krążenie krwi i limfy w organizmie.

Masaż gorącymi kamieniami wpływa pozytywnie na spadek stresu, jest bardzo skutecznym środkiem dostarczania energii zmęczonemu ciału.

Techniki masażu gorącymi kamieniami od wieków były stosowane na Dalekim Wschodzie. Tajemnicą skuteczności tego zabiegu jest masowanie specjalnych miejsc wzdłuż kręgosłupa i mózgu, gdzie według dalekowschodnich poglądów znajdują się ośrodki energii, zwane czakrami. Czakry stymulują pracę znajdujących się w sąsiedztwie gruczołów wydzielania wewnętrznego, które produkują niezbędne do życia hormony. Medycyna Wschodu od wieków wykorzystuje czakry i łączące je meridiany, przede wszystkim w akupunkturze. Kamienie do masażu rozkłada się zgodnie z mapą czakr znajdujących się na ciele ludzkim. Ciepłe kamienie, które zostają położone w miejscu czakry, a następnie przesunięcie ich wzdłuż meridianów, sprawia że w organizmie dochodzi do odblokowania przepływu energii.

Kamienie rozkładane są na ciele pacjenta zgodnie z mapą czakr. Następnie masażysta natłuszcza skórę pacjenta olejem i spokojnymi, powolnymi ruchami przesuwa kamienie w określonych kierunkach, wzdłuż kanałów energetycznych – meridianów (od kończyn dolnych ku górnym i od powierzchni przednich do pleców).

Rozmiar kamieni dobierany jest w zależności od masowanego obszaru: na tułowiu układane są większe kamienie, między palcami dłoni i stóp oraz na czole – mniejsze.

Zabieg gorącymi kamieniami trwa przeważnie około półtorej godziny. Po masażu wskazany jest godzinny odpoczynek.

Właściwości masażu gorącymi kamieniami:

1. Odżywia skórę – poprawia jej elastyczność i jędrność.
2. Poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry.
3. Stosuje się go w kuracjach antycellulitowych.
4. Poprawia krążenie krwi i limfy.
5. Regeneruje mięśnie po urazach i przeciążeniach.
6. Poprawia elastyczność mięśni.
7. Wzmacnia mięśnie, zwiększa wydolność organizmu.
8. Intensywnie odpręża.
9. Poprawia metabolizm.
10. Zastosowanie odpowiednich olejków eterycznych wpływa na ograniczenie działania układu limbicznego, odpowiedzialnego za regulację stanów emocjonalnych. 11. Rozgrzewa, działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo.

Masaż gorącymi kamieniami – wskazania:

1. Ogólne przemęczenie organizmu.
2. Przewlekłe stany stresu i niepokoju.
3. Depresja, zaburzenia snu.
4. Zaparcia.
5. Rwy (kulszowa i ramienna).
6. Choroby reumatyczne,  stany pourazowe,  stany poudarowe,  urazy w obrębie ośrodkowego układu nerwowego.
7. Otyłość.
8. Okres rekonwalescencji po przebytych chorobach.
9. Bóle mięśniowe. 
10. Niektóre choroby układu krążenia.
11. Choroba Reynauda 

Masaż bańką chińską 

Bańka chińska jest dobra nie tylko na brzuch i cellulit. Stosuje się ją również w celu likwidacji bólów kręgosłupa czy dolegliwości mięśniowych. Bańka chińska ma wiele wspólnego z bańkami akupunkturowymi (leczniczymi), które stosuje się w medycynie ludowej w przypadku leczenia wielu dolegliwości. Bańka chińska jest odmianą bańki próżniowej (zimnej), która wysysa powietrze pod ciśnieniem. Najczęściej można spotkać bańki wykonane z gumy, jednak stosowane są także bańki szklane i bambusowe. Ich cechą charakterystyczną jest okrągły kształt i zaokrąglone brzegi, dzięki którym mogą zassać się na skórze. Technika masażu bańką chińską została zaczerpnięta z medycyny ludowej, w której bańki wykorzystywało się w celu leczenia grypy czy przeziębień. Obecnie masaż bańką wykonuje się także w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych, cellulitu czy zmniejszenia widoczności rozstępów.

Masaż bańką chińską - na czym polega zabieg?

Przed przystąpieniem do masowania natłuszczamy skórę oliwką, która ułatwia przesuwanie bańki. W klasycznym zestawie znajdują się 4 bańki różnej wielkości. Będą one użyte w zależności od tego, jaka część ciała będzie poddawana zabiegowi. Bańka aplikowana jest na skórze po wcześniejszym wyciśnięciu z niej powietrza. Podciśnienie, które wytwarza się w ten sposób w bańce, powoduje zassanie fałdu skóry i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych, które nie trwają dłużej niż 3 minuty (zazwyczaj do wystąpienia zasinienia). Działanie próżni powoduje pobudzenie krążenia krwi, szybsze usuwanie toksyn z organizmu, a także rozluźnienie mięśni i uelastycznienie skóry. Masaż bańką chińską trwa ok. 15-30, a nawet 60 minut (masaż większej partii ciała). Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów powinien być wykonywany seriach (10-12 zabiegów), z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie można go wykonywać przynajmniej 1 raz w tygodniu. Ważne! Powstałe po masażu wybroczyny wchłaniają się zwykle w ciągu kilku dni i nie stanowią przeciwwskazania do wykonywania kolejnych zabiegów. Jeśli po takim masażu pojawią się dłuższe lub uporczywe bóle, weź gorący prysznic.

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

1. Gorączka nieznanego pochodzenia.
2. Choroby nowotworowe i zakaźne.
3. Padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków.
4. Stwardnienie rozsiane (SM) w okresie nowego rzutu choroby.
5. Przerwanie ciągłości i stany zapalne skóry (włączając w to siniaki i obrzęki niewiadomego pochodzenia).
6. Hemofilia.
7. Cera naczynkowa.
8. Niewydolność krążenia (np. zapalenie żył i żylaki), a także nadciśnienie tętnicze, wady serca i choroby serca.
9. Miesiączka.
10. Ciąża.
11. Wiek (nie wykonuje się masażu u osób powyżej 80. roku życia) 

Dermomasaż  

Dermomasaż to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciąganiem skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Wykonujemy go innowacyjnym urządzeniem do podciśnieniowego masażu ciała tzw. dermomasażerem. W odróżnieniu od endermologii nie wymaga stosowania specjalnych kombinezonów. Dermomasaż jest masażem łącznotkankowym nazywany też cellulogią lub lipomasażem. działa na skórę i podskórną tkankę tłuszczową. W wyniku zabiegu następuje likwidacja cellulitu poprzez rozbicie komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie obwodów ciała. Blizny i rozstępy stają się mniej widoczne. Następuje zmniejszenie obrzęków w efekcie stymulacji mikrokrążenia. Zabieg jest nieinwazyjny, wspomaga naturalne procesy biochemiczne zachodzące w organizmie.

W wyniku zabiegu uzyskujemy:

-  modelowanie ciała – redukcja tkanki tłuszczowej
-  zmniejszenie cellulitu
-  ujędrnienie ciała
-  wspomaganie drenażu limfatycznego
-  poprawa ukrwienia i odżywienia skóry
-  zwiększenie elastyczności skóry
-  pobudzenie lipolizy
-  synteza kolagenu
-  niwelacje rozstępów
-  zmniejszenie blizn
-  możliwość stosowania wraz z kosmetykami 

Przeciwwskazania:

-  stany zapalne skóry
-  uszkodzenia mechaniczne skóry
-  choroba nowotworowa
-  skłonność do krwawień i siniaków
-  ciąża
-  popękane naczynka
-  niewydolność krążenia
-  gorączka, osłabienie organizmu
-  zaawansowane nadciśnienie tętnicze (zgoda lekarza)
-  rumień słoneczny 
-  bielactwo
-  mikrodermabrazja, dermabrazja w ostatnim miesiącu (okolice zabiegowe) 

Częstotliwość zabiegów:

-  6-20 zabiegów, dwa do trzech razy w tygodniu
-  następnie raz w miesiącu dla podtrzymania efektu

Najlepsza metoda w dziedzinie trwałej redukcji cellulitu . Połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdy skóry (zassanie) i rolowaniem ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu całe ciało, z wyjątkiem piersi, masuje się przy pomocy specjalnej głowicy, najwięcej uwagi poświęcając partiom ciała z cellulitem. Masaż podciśnieniowy w swoim głównym działaniu powoduje rozpad tzw.”zrazików” tłuszczowych i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania naczyń włosowatych i limfatycznych w organizmie. Podczas zabiegu ciało masuje się przy pomocy specjalnej głowicy kielichowej wyposażonej w 6 ruchomych rolek podłączonej do ssącej rury. Masaże wykonuje się szczególnie w okolicach ud, brzucha i pośladków.

Rezultaty – efekty zabiegów:

-  redukcja cellulitu, ponieważ rolki rozbijają komórki tłuszczowe
-  wygładzenie rozstępów i blizn
-  ujędrnienie skóry
-  lifting pośladków
-  wysmuklenie sylwetki
-  redukcja obrzęków
-  likwidacja uczucia ciężkich nóg
-  redukcja tkanki tłuszczowej
-  likwidacja drugiego podbródka
-  zwiększenie wchłaniania kosmetyków

Częstotliwość zabiegów: częstotliwość zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwań klienta. Kuracja obejmuje 5-20 zabiegów (około 2 zabiegi tygodniowo). Po pełnej kuracji wskazane jest powtarzanie raz w miesiącu w celu utrwalenia efektu.

Zabiegi na ciało wyszczuplające oraz antycelulitowe   

Zabieg modelujący na biust z wykorzystaniem maski gipsowej szczególnie polecany jest po kuracjach odchudzających, po ciąży i karmieniu piersią, po ekspozycji na słońce, w okresie menopauzy i wahań hormonalnych oraz profilaktycznie jako pielęgnacja od 25 roku życia. Zabieg działa liftingująco i ujędrniająco, wzmacnia tkankę łączną i poprawia napięcie skóry. Podczas zabiegu wykonujemy masaż na serum modelującym, nakładamy maskę ujędrniającą a następnie modelującą maskę gipsową. Maska daje najpierw efekt rozgrzania, a następnie schłodzenia skóry.

Efekt zabiegu - skóra biustu i dekoltu jest napięta, nawilżona i bardziej jędrna.

Przeciwwskazania - ciąża i laktacja, stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości w obrębie biustu, nowotwór, zabiegi chirurgiczne, otwarte rany i uszkodzenia skóry, choroby i zmiany skórne.

Częstość - jednorazowo lub w serii ustalanej indywidualnie, najczęściej 1-2 razy w tygodniu.