tipsy lub żel

Rodzaje przedłużania paznokci żelowych:

1. NA TIPSIE
2. NA FORMIE
3. POKRYCIE NATURALNEJ PŁYTKI

ETAPY


- Indywidualne dobieranie tipsa, dostępne rozmiary są od 1 - 10, jednak nie trzeba kierować się cyferkami, lecz kształtem i wielkością płytki paznokcia klientki, ponieważ każda z nas ma nieco inną płytkę.

- Matowienie naturalnej płytki bloczkiem polerskim.

- Odtłuszczanie clinerem czyli specjalnym płynem na bazie alkoholu

- Przyklejanie tipsa za pomocą kleju do naturalnego paznokcia. Skracanie gilotyną. W tym etapie skracamy oraz nadajemy tipsom pożądany kształt. W przypadku wykonywania przedłużania na formie na tym etapie zamiast tipsa podkładamy formę na której wykonujemy przedłużenie żelem.

- Piłowanie za pomocą pilnika opiłowujemy boki oraz dół tipsa, tak aby przygotować go do położenia żelu. Ważne jest aby opiłować uskok, czyli miejsce w którym tips łączy się z paznokciem i występuje tam zgrubienie. Tips wraz z paznokciem muszą tworzyć jednolitą całość. Przy formie ten punkt nas nie obowiązuje.

- Nałożenie żelu budującego i utwardzanie w lampie. Odtłuszczenie warstwy dyspersyjnej (lepkiej). Piłowanie i nadawanie pożądanego kształtu, matowienie całości blokiem polerskim, zarówno przy przedłużaniu na tipsie i na formie.

- Nałożenie żelu nabłyszczającego.

- Nałożenie oliwki na skórki.    

Żel na naturalnej płytce nie powoduje przedłużenia tylko wzmocnienie naturalnego paznokcia etapy wykonywania tego zabiegu są identyczne jak w poprzednich zabiegach z pominięciem etapu przedłużania.

Metodę żelową możemy zastosować zarówno na paznokciach u dłoni jak i u stóp w celu przedłużenia lub skorygowania kształtu paznokci. Dzięki metodzie żelowej możemy również wykonać wszelkiego rodzaju zdobienia z użyciem cyrkonii czy innych ozdób i mamy gwarancję, że ozdoba się nie odklei jak w przypadku tradycyjnego lakieru.