Zabiegi na okolice oczu

Henna brwi, Henna rzęs, Regulacja brwi woskiem lub pensetą 

Regulacja brwi polega na usunięciu zbędnych włosków z brwi, które zaburzają nam pożądany kształt brwi lub jest ich po prostu w niektórych miejscach w nadmiarze. Celem regulacji, jest nadanie brwiom idealnego kształtu.
Jest to zabieg, któremu poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Regulacja brwi – jakie daje efekty? 
Regulacja brwi pozwala nadać brwiom odpowiedni kształt i grubość. Odpowiednio wyregulowane i „uporządkowane" brwi sprawiają, że twarz wygląda wyraźnie i świeżo. Odpowiedni kształt brwi podkreśla nie tylko oczy ale rysy całej twarzy. Regulacja brwi powinna być wykonana przez profesjonalistę, gdyż nieumiejętna regulacja może spowodować odwrotny skutek od pożądanego, brwi nie będą miały odpowiedniego kształtu i twarz będzie wyglądała niekorzystnie.

Regulacja brwi – wykonanie
Regulację brwi wykonujemy energicznymi ruchami za pomocą pęsety i zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po zabiegu regulacji brwi skóra wokół może być nieco zaczerwieniona, dlatego zaleca się nałożenie kremu łagodzącego. Regulację brwi często łączy się z henną brwi, co pomaga podkreślić odpowiedni kształt brwi oraz wydobyć te włoski które są jasne, cienkie i niewidoczne. Po nałożeniu henny często okazuje się, że nasze brwi mają zupełnie inny kształt niż po samej regulacji oraz, że mamy ich więcej i są grubsze niż sądziliśmy.

Farbowanie brwi i rzęs ma na celu kształtowanie rysów twarzy, ich korektę oraz przykrycie siwizny. Henna pozwala również ukryć braki brwi oraz podkreślić kolor rzęs.

Wskazania: 
kształtowanie łuku brwiowego, przyciemnienie brwi i rzęs, korekta ubytków brwi, przykrycie siwizny

Przeciwwskazania:
jęczmień wszelkie dermatozy, alergie, otarcia i uszkodzenia skóry wokół oczu (krostki, strupki, świeżo wydepilowane brwi), choroby zakaźne zaczerwienienie i opuchnięcie powiek, soczewki kontaktowe

Henna 
To barwnik roślinny produkowany z liści i pędów rośliny zwanej lawsonia bezbronna. Służy do malowania skóry od ponad 5000 lat na obecnych terenach Dalekiego Wschodu, Indii, Pakistanu, Iranu oraz w krajach Afryki. Obecnie henna przeżywa swój renesans. Stosuje się ją nie tylko w celach estetycznych, ale również na jej właściwości aseptyczne. Pokrywa ona włos twardą substancją ochronną, dzięki czemu zapewnia im trwałość i pogrubia je, gdyż uzupełnia wszystkie pęknięcia.