Zabiegi na stopy

Piękne i zadbane stopy to najlepsza wizytówka na ciepłe dni...

Od pewnego czasu obserwujemy, że pielęgnacja stóp staje się tak samo ważna jak np.: twarzy czy dłoni. Zadbane stopy stają się naszą wizytówką, wpływają na dobre samopoczucie a nawet dodają pewności siebie. Dlatego chętniej i częściej je pielęgnujemy i co ważne już nie tylko latem, a przez cały rok…

Pedicure klasyczny- zabieg ten polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą omegi czyli specjalnego uchwytu z wmontowanym wymiennym dla każdego klienta ostrzem. Pierwszym etapem pedicure klasycznego jest moczenie stóp w wodzie z dodatkiem środka zmiękczającego. Następnie nanosimy na stopy peeling lub żel zmiękczający zrogowaciały naskórek. Czekamy 3-5 minut i usuwamy zrogowaciały naskórek. W kolejnym etapie obcinamy i opiłowujemy na prosto paznokcie oraz odsuwamy i wycinamy skórki wokół paznokci. Na zakończenie malujemy paznokcie i smarujemy stopy odżywczym kremem. Zabieg jest zupełnie bezbolesny. Przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Pedicure frezarkowy- ten rodzaj pedicure polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą frezarki. Jest to precyzyjne urządzenie, dzięki któremu zrogowaciały naskórek jest usuwany nie tylko ze stóp, ale również wokół wału paznokci i miedzy palcami. Zanim użyjemy frezarki, moczymy stopy w wodzie z preparatem zmiękczającym. Następnie nanosimy środek zmiękczający martwy naskórek i przystępujemy do jego usuwania, kolejne czynności wykonuje się tak samo jak w przypadku pedicure klasycznego.

Pedicure hybrydowy- pierwsza część to pedicure klasyczny lub frezarkowy jednak zamiast tradycyjnego lakieru używamy hybrydowego, nakładamy bazę, dwie warstwy lakieru i top. Każda warstwę utwardzamy w lampie UV. Na koniec zabiegu aplikujemy oliwkę na skórki i krem na stopy. Efekt utrzymuje się od miesiąca, do dwóch powodem tego, jest fakt że paznokcie na stopach rosną wolniej niż na rękach.

Parafinoterapia- parafina jest węglowodorem nienasyconym, uzyskiwanym w procesie destylacji frakcjonowanej ropy naftowej. Parafina stygnąc przechodzi w stan stały. Zawiera dużą ilość substancji natłuszczających. Parafina długo utrzymuje ciepło i długo je oddaje. Rozgrzana, płynna parafina rozgrzewa, nawilża i ujędrnia skórę. Sprawia też, że preparaty nałożone na skórę (np. kremy, maski) przed zabiegiem są lepiej wchłaniane i skuteczniej działają. Parafinoterapia polecana jest dla osób, które maja suchą i szorstka skórę, przy odmrożeniach, zniszczeniach skóry lub przy bardzo suchej skórze. zabieg może wykonać każda osoba, która chciałaby mieć piękne i zadbane stopy. Parafinoterapia wygładza i zmiękcza naskórek, poprawia elastyczność skóry, wzmacnia paznokcie. W naszym salonie zabieg parafinoterapi zaczynamy od nałożenia peelingu i masowania stóp. Następnie nakładamy na stopy odżywczy krem i zanurzamy w kąpieli parafinowej. Nakładamy foliowe osłony i skarpety frotte, które utrzymują stałą temperaturę.